Kominiarz podlaskie radzi dlaczego warto czyścić komin regularnie

Dziś wielu z nas uznaje zawód kominiarza, który nie raz reklamuje się jako kominiarz podlaskie, za nieco podstarzały. Ponadto uważany czasem nawet nie potrzebny. Jednak nic nie może być dalsze od prawdy. Od roku 2010, w którym Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji wydał specjalne rozporządzenie. Mówi ono o obowiązkowym usuwaniu zanieczyszczeń z przewodów dymowych i spalinowych. Ponadto zobowiązuje każdego właściciela domu do regularnego oczyszczania komina. Jednak warto wiedzieć, że nie jest to przepis mający na celu tylko podtrzymanie działalności ludzi pracujących jako kominiarz Białystok. Prawdą natomiast jest, że nieczyszczenie kominów może prowadzić do poważnych konsekwencji. Konsekwencji dla nas i dla otaczającego nas środowiska, które i bez naszego dodatkowego udziału cierpi z powodu działalności ludzkiej. Na całe szczęście dziś wciąż znajdziemy firmy, które oferują usługi kominiarskie podlaskie i dokonają niezbędnego oczyszczenia kominów. Nawet przy użyciu narzędzi wyposażonych w coś takiego tarcza do metalu lub betonu.

Dlaczego czyszczenie kominów jest takie ważne?

Większość domów w naszym kraju ogrzewana jest węglem. Jednak nie każdy z nas wie, że sadza, która nagromadza się w naszym kominie po pewnym czasie jego użytkowania może się zapalić. W efekcie, w wielu przypadkach doprowadza to do pożaru budynku. Szczególnie niebezpieczne może się to wydawać, gdy spojrzymy na to w jakich okresach najczęściej korzystamy z centralnego ogrzewania. Z reguły są to zimowe noce. Podczas nocnej pory, znajdująca się wewnątrz kominów sadza może osiągnąć temperaturę nawet 1200 stopni Celsjusza. Ponadto warto wspomnieć, że pożar nie stanowi jedynego zagrożenia dla naszego bezpieczeństwa w przypadku gdy nie skorzystamy z usług jakie oferuje kominiarz podlaskie. Innym problemem, który dodatkowo nie jest widoczny na pierwszy rzut oka w odróżnieniu od pożaru jest czad. Substancja ta nazywana potocznie „czarnym zabójcą”. Czad to tlenek węgla, powstający w wyniku niepełnego spalania wielu paliw. Na przykład drewna, oleju, gazu, benzyny, ropy czy propanu, spowodowanego brakiem odpowiedniej ilości tlenu, która potrzebna jest do zupełnego spalania.

Zapchanie komina

Gdy komin w naszym domu nie jest regularnie sprawdzany przez kominiarz Sokółka to może dojść do jego zapchania. Każdy kominiarz, posiadający szereg profesjonalnych narzędzi i akcesoriów takich jak np. tarcze do cięcia 125 jest w stanie udrożnić praktycznie każdy komin.
Gdy zapchany jest komin trujący gaz jakim jest czad może doprowadzić nawet do śmierci domowników. Warto także zadbać dla swojego bezpieczeństwa, by wentylacja Wrocław działała bez zarzutu. Kolejnym niekorzystnym skutkiem wynikającym z unikania kontroli czystości komina jest produkowanie przez niego zwiększonej ilości toksycznych i szkodliwych dla środowiska substancji. Substancji takich jak np. produktów spalania niecałkowitego (nieutlenione związki węgla i wodoru). Wiąże się to z unoszeniem się ciemnego dymu o specyficznym zapachu z naszego komina, co może skutkować otrzymaniem wysokiej kary pieniężnej. Poza tym spalanie niecałkowite to proces zachodzący dłużej od spalania całkowitego. W związku z tym, posiadając nie oczyszczony komin, nasz dom będzie ogrzewał się dłużej. Jednak rozwiązaniem takiego problemu może być mechaniczne czyszczenie kominów lub skorzystanie z usług kominiarz podlaskie.